JAK PRACUJI?

Moje aromaterapeutická práce spočívá ve dvou rovinách. Jedna je diagnostika dotazováním a druhou nazývám duchovní aromaterapií.

V obou rovinách pracuji holisticky. To znamená v souvislostech a propojuji tělesné projevy s myšlením a vnitřními postoji či dojmy.

Cílem je naučit tělo správně fungovat a naplnit prázdná místa v naší duši. Doplnit deficity a žít svůj život dle vlastní zdravé potřeby. Jsem průvodce, který klopýtá za klientem a svítí mu pod nohy na cestu.

DIAGNOSTIKA DOTAZOVÁNÍM

V této rovině pracuji s dotazy na tělo i emoce. Opírám se o základy Tradiční Čínské Medicíny a vy mi odpovídáte své subjektivní pocity a pohledy. Určíme si aktuální důvod k poléčení a důvod, pro co jste si přišli. Pracuji s diagnostikou obličeje, s diagnostikou z jazyka a diagnostikou pěti prvků. Já se ptám, vy mi odpovídáte. Cílem je určit, na jaký vnitřní orgán se v rámci aromaterapie zaměříme, podat vám souvislosti a přivést ke zlepšení aktuálního důvodu.

Vyberu oleje, které souvisí s výsledkem a vy si svým čichem vyberete, jaké oleje vám nasedají na váš „terén“. Tvořím směs na masáž i k péči domů.

Následuje částečná holistická masáž, která učí tělo samoléčení. Navrhnu partie, na kterých budu pracovat a pokusím se vás uvést do relaxace, ve které propojím vaše tělo s myslí. Pracuji vědomě a posouvám hranice. Po masáži je dobré hodně pít, nekoupat se a dopřát si klidnější režim.

PODPŮRNÁ PÉČE (duchovní aromaterapie)

Zde se dostáváme do hlubin duše a emocí. Opět máme aktuální téma. Nabízím náhled na souvislosti, které si nemusíme uvědomovat, otevíráme zapouzdřené situace a léčíme je. Laskavost, respekt, otevřenost a vzájemná důvěra – to jsou společníci při této podpůrné péči.

Kombinuji dotazování s nabídkou náhledů; vzniká emoční koktejl, který nás vede k vyčištění a překódování dříve zapouzdřené a nyní již otevřené situaci; nabízím náhledy k pochopení a přijetí, k respektu; nabízím rozhled, jak to může vypadat nově a lépe. Respektuji tempo klienta. A vše je v pořádku, nechť se klient rozhodně jakkoliv…

Vyberu éterické oleje, které souvisí s tématem a jeho příčinou anebo s mostem vedoucím k oné příčině. Vy si vybíráte svým čichem, co vám nejvíce z vybraných olejů voní a tvořím směs k masáži i na péči domů.

Následuje částečná holistická masáž nebo techniky přes oblečení v souvislosti s předchozím průběhem péče.

Po ukončení průběhu si vždy řekneme své dojmy a dáme si vzájemně zpětnou vazbu. Spolupráce je základní stavební kámen pro obě roviny aromaterapeutické péče, kterou nabízím.

Jak éterické oleje fungují?

Přivoněním k silici naváží receptory čichového centra molekuly vůně a posílají je do limbického centra v mozku, kde máme sny a vize. Tím dojde k ovlivnění pocitu, vyvolání emoce a následně nálady, případně změny v jednání.

Je třeba používat 100% přírodní silice. Ty obsahují tzv. vlastnost rostliny a dávají onu inteligentní komunikaci.

Některé rostliny jsou jemné, některé ochranné, jiné rostou na sluníčku a dávají tuto slunečnou energii. Další pomáhají zakořenit, ustát „to“, dávají radost, pomáhají jít do sebe. Doplňují deficity, pracují na únavě ať odpočinkem nebo osvěžením.

 • Aromaterapií si můžeme velmi obohatit život, zvládat nesnadné situace a zpestřit situace, které nás naplňují
 • Aromaterapií si můžeme zpříjemnit těhotenství a porod
 • Aromaterapií si můžeme navodit klid, získat nadhled anebo zintenzivnit nadšení
 • Aromaterapií si můžeme pomoci k super nápadům, získat odhodlání a JÍT DO AKCE
 • Aromaterapií si zamilujeme sami sebe

 

„Objevme a probuďme ryzí podstatu v nás. Žijme své sny a naplňujme svá poslání…“

Toto studio všem velmi doporučuji, jsem stálou zákaznicí již několik let a vždy mi se mi dostalo perfektího ošetření rukou i nohou, s citlivím a velmi profesionálním zacházením.
Paní Darka je stále usměvavá velmi příjemná mladá paní, která neustále pracuje na zlepšení všeho, co může svým zákazníkům nabídnout.
Velmi dobře poradí a její znalosti z čínské medicíny i aromaterapie se mi vždy hodili.

Ilona O.

Jaké jsou možnosti aplikace?

Možností je několik. Varianta v nosném oleji k potírání, dále je možnost mít jej jako sprchový či koupelový olej, je možnost i varianta krému či inhalační tyčinky.aro-4

 • Olej k potírání pokožky – vtíráním silic v neutrálním rostlinném oleji je nejčastější variantou, kterou si klienti žádají. Používám neutrální základ, který se skládá z oleje slunečnicového, mandlového a meruňkového. Tento olej se velmi dobře vstřebává a silice se dostávají přes pokožku do krevního oběhu a opět velmi dobře komunikují s tělem skrze buněčné receptory. Olej doporučuji natírat do míst, kde jsou tepny a uzliny.
 • Olej sprchový či koupelový – výborná varianta k ošetření celého těla a doporučuji jej při situacích, kdy je třeba si pořešit myšlenky před usnutím. I když dát si ranní sprchu a vykročit do nového dne s akčním naladěním také stojí za to.aro-5
 • Váš osobní krém – velmi příjemná záležitost pro ty, kteří neholdují olejům. Krém obsahuje vitamíny a lecitin, takže je opět blahodárný i na pokožku. Silice v něm opět ošetří vaši psychiku anebo i osvěžení do chodidel, prokrvení svalů, takže se opět dostáváme do propojení těla s myslí.
 • aro-7Inhalační tyčinka – velmi příjemná pomocnice k rychlému navození potřebných emocí. Silice jsou neředěné a nadechnutím se okamžitě spouští proces ke změně pocitu. Je diskrétní a jen pro Vás.

 

 

Vzkaz pro všechny, kteří se chtějí aromaterapii přiblížit:

 • Vždy je třeba, aby silice byla označena jako 100% přírodní éterický olej. Jinak nebude fungovat tak, jak se od ní očekává.
 • Doporučuji silice ředit. Kdo vám tvrdí, že se oleje používají neředěné na pokožku, protože jsou přece přírodní, není úplný odborník. Na toto téma píši článek.
 • Vždy buďte přesvědčeni o kvalitě olejů. Já přesvědčená jsem a pracuji se značkou, kde vím, že mají zdroje, které nenarušují přírodní procesy. Oleje jsou čisté a 100%. Vždy je na etiketě uvedena země původu. Vždy se jedná o tzv. bezpečný olej.

 

 

Těším se na Vás a na možnou chvíli vás provázet..

aro-8

Snažím se vnášet do své práce to nejlepší ze sebe 

Zkusme se potkat…