Jogu jsem začala praktikovat od svých patnácti let, kdy mi velmi elegantně, ale účinně pomáhala od bolestí zad a celkové ztuhlosti ze školních lavic. Neopustila jsem jí ani ve chvíli, kdy jsem školní lavice vyměnila za kancelář a celodenní práci u počítače. Byla mi i dobrou terapeutkou proti stresu a psychickému vyčerpání.

Po určité době přišel zlomový bod, kdy jsem přestala jogu vnímat jako tělesné cvičení, které mi pomáhá udržet se v kondici a odbourat každodenní stres. Chtěla jsem vědět víc. Pochopila jsem, že praktikování ásan ( pozic) je jen jeden díl z celku a já toužila poznat co vše ten celek tvoří.

Absolvovala jsem lektorský kurz v Yoga Brno a začala vnímat svou praxi uplně jinak. Už to nebylo jen tělesné cvičení, které mi pomáhá cítit se dobře. Joga se stala mým celkovým přístupem k životu, který je svobodný, otevřený, zbavený zbytečných předsudků a očekávání, posuzování a srovnávání. Je mým tady a teď. Jako vše má ale svá pravidla a já se jimi učím řídit.

Tak jak mě můj cit vedl, začala jsem praktikovat převážně jemnou jogu, která naslouchá tělu, dává mu prostor a čas se uvolnit, protáhnout a propojit naší mysl a tělo v jeden celek. Uvědomit si, co vše naše mysl s naším tělem dělá a využít toho ve prospěch našeho zdraví a pohody.

Joga mě učí pokoře, respektu a lásce. Naučila mě vnímat mé tělo jako obdivuhodně dokolý a harmonický celek, kde každá buňka má své místo a roli.

V poslední době jsem se začala hodně věnovat tématu ženství. Absolvovala jsem seminář Hormonální jogové terapie přímo u Dinah Rodriguez. Tím se mi otevřely nové obzory, jak spojením jogy, dechu a mysli pomoci svému tělu a přirozeně své tělo udržet v rovnváze a harmonii. S potěšením mohu konstatovat, že efekt terapie jsem pocítila velice rychle.

V současné době se zamřuji především na hormonální jogu. Vnímám jí jako úžasnou cestu, jak se znovu sblížit se svým nitrem a přirozeně nastavit vnitřní řád v chaosu, který v nás dnešní doba vytváří.

Aktuální nabídku lekcí a seminářů najdete na https://www.yogamika.cz/

 

 

 

Vzdělání:

 

Osvědčení o rekvalifikaci ve vzdělávacím programu „Instruktor hatha jógy“ akreditovaném MŠMT

Hatha Yoga Teacher  RYT 200 by Yoga Alliance (200 hours of in-class instruction and 100 hours of independent study. Areas of study: yoga technique, teaching methodology , anatomy and physiology, yoga philosophy, ethics, history, lifestyle and teaching experience.)

CERTIFIKATE OF HORMONE YOGA THERAPIST for MENOPAUSE by Dinah Rodrigues