YIN workshop pro element VODY

Pátek 29. listopadu 2019 v 17:00 až 20:00

Voda je oběhovým systémeme Země. Je zároveň podstatnou částí našeho těla, jejímž prostřednictvím se život děje, probíhají v něm všechny funkce našeho těla. Element vody je nositelem původních sil lidské přirozenosti. Voda představuje princip plodnosti a životní sílu v jejím prvotním stavu, než je usměrněna a použita.
Stav elementu vody v našem těle odráží také stav našich emocí. K elementu vody náleží roční období zimy – doba zdánlivého zklidnění.
Hlavním orgánem jsou ledviny a vedlejším orgánem močový měchýř.
Dle TČM ledviny uchovávají naši tzv. esenci – genetický základ každého jedince. Tuto již nelze v průběhu života doplňovat, ale jen ochraňovat. Jak na to se dozvíte s Janou Dvorskou a Darinou Hájkovou Ellingerovou v připravovaném workshopu.

Předáme vám znalosti o myšlenkových vzorcích a vlivu psychiky na močopohlavní soustavu, menstruaci, plodnost i menopauzu. Otevřeme se souvislostem a získáte tak tipy pro harmonizaci těla, emocí i duše.

Seznámíte se s éterickými oleji v elementu vody, s jejich povahou a podporou.

Dozvíte se jak na akutní zánět močového měchýře a z čeho vniká zánět chronický. Získáte tipy pro rychlou orientaci správného užití éterických a rostlinných olejů na tělo při těchto stavech.

Odnesete si vámi zvolenou a vytvořenou směs pro vlastní potřebu.

Najdete souvislosti mezi tělem i duší v praxi YIN yogy, která půjde do hloubky k pojivové tkáni, fasciím, kloubům i kostem. Vybranými ásanami, dechovými technikami a mudrami, pomůžeme k plynulému toku energie čchi.
Yin jóga působí jako akupunktura, avšak bez jehel a strachu z bolesti, je dobrou a kvalitní alternativou.

Průvodci:
Darina Hájková Ellingerová, odborná aromaterapeutka zaměřená na močopohlavní soustavu, redaktorka časopisu Kouzlo vůní a zakladtelka Allori.cz
Jana Dvorská, lektorka yogy a aromaterapie

Kapacita události je omezena počem 9 účastníků.
Cena 3hod workshopu je 590,- Kč (lze odečíst z platné permanentky). Pro přihlášení se pište na mail: jana@aromayoga.cz

Těšíme se na vás!
Jana a Darka


Řízená meditace dechu těla a akupresurní masáže

Sobota 30. listopadu 2019 v 11:00-15:00 hodin

☀SEMINÁŘ: Řízená meditace dechu těla a akupresurní masáže 30.11. 2019 s Inou a Ivetou ☀
Jeden z pomocníků ve zvládání zátěžových situací je dech. Každý člověk má svůj rytmus dechu. Rytmus určuje míra prožitých příjemných i nepříjemných zkušeností během života.
• Na semináři si vyzkoušíme, jaký rytmus má náš dech, a dozvíme se více, jak funguje odpor – obrana v těle, jak se v těle projevuje. Přes řízenou dechovou meditaci „všímavosti“ inspirovanou Teal Swan se naladíme na svět uvnitř těla s pozorováním přítomnosti vlastního dechu. Meditace maximalizuje příjem kyslíku i absorpci do tkání, což je hojivý proces pro tělo i mysl. 🍀
• S Ivetou projdeme základní akupresurní body, které můžeme použit jako první pomoc na sobě nebo svých blízkých, a dozvíme se více o čínských bylinkách. 🍀
• Projdeme souvislosti podvědomých emocí s bolestí. 🍀
• V závěru semináře si vyzkoušíme – meditační test relační psychologie „Kostka“. Test je navržen tak, aby umožnil léčení a zlepšuje tak proces sebeuvědomění. 🍀

Kde: Studio Allori, Mezníkova 8, Brno – Žabovřesky
Kdy: 30. 11. 2019 od 11 hod. do 14- 15 hod.
Za kolik: 550 Kč
S kým: lektorky – Ina Pokorná a Iveta Ryšánková
Přihlášení na tel. č. 603308020 nebo ina.p@seznam.cz
Těšíme se na vás🍀


Léčivé konopí

Pátek 13. prosince 2019 v 16:00 až 20:00

Termín: 13.12.2019 (16-20h)
Místo: studio Allori (Mezníkova 8, 61600 Brno)

Lektorka: Bc. Hana Gabrielová (Hempoint)

Spolek Aromaterapie & Bylinky přináší praktický workshop zaměřený na využití konopí. Ochutnáte vše, co si z této léčivky můžete vyrobit: čaje, pražená semínka, olej a další dobroty. Naučíme se vyrábět účinnou konopnou mast, kterou si také odnesete domů. Kurzem nás provede zkušená lektorka Hanka Gabrielová, jednatelka společnosti Hempoint, která se zabývá pěstováním konopí v bio režimu, výrobou konopných produktů a legalizací této léčivé bylinky. Dozvíte se, proč bylo konopí zakázáno, jaké máme druhy a na co je využít.

Náplň kurzu:
*jak konopí využívali naši předkové
*proč bylo konopí zakázáno a jaká je současná legislativa
*představení konopné rostliny – jaké jsou druhy konopí a na co se jednotlivé části rostliny využívají
*jaká má konopí využití pro zdraví (potraviny, kosmetika atd.)
*endocannabinoidní systém v našem těle aneb co nám ve škole neřekli
*výroba konopné masti (vzorek si odnesete s sebou domů)
*ochutnávka konopných potravin

Cena: 1250,- Kč
Přihlášky na odkazu: https://www.aromaterapieabylinky.cz/konopi/ nebo mailem na aromaterapieabylinky@gmail.com


 

FYZIOTERAPIE PÁNEVNÍHO DNA S AROMATERAPIÍ – probíhá

• fyziologie, harmonie a správná aktivita v oblasti tzv. malé pánve
• správná funkce svalů pánevního dna
• zdravé držení těla
• řešení inkontinence, urogynekologických potíží
• vnímání důležitosti vlastní pánve
• podpora pro otěhotnění

 

♥ Jsi v období, kdy vnímáš, že si tvé tělo zaslouží správnou péči v oblasti sexuality, posílení pánevních svalů, relaxace nebo toužíš po děťátku?
♥ Chceš si rozšířit obzory v pochopení, co vše pánevní dno ovlivňuje a jakou má funkci?
♥ Trpíš únikem moči nebo řešíš stav po porodu, po operaci nebo vnímáš jen svůj vlastní dyskomfort?
♥ Chtěla bys proniknout do tajů aromaterapie?

V těchto 10 lekcích se budeme věnovat všemu potřebnému, co s touto oblastí souvisí.

Řekneme si základní informace o fyziologii pánevního dna, jak funguje, proč naopak nefunguje anebo sporadicky. Vysvětlíme si základní principy anatomie, které musíme pro pochopení fyziologie pánve znát. Naučíme se poznávat svoji pánev, naučíme se, jak správně aktivovat svaly pánevního dna, jak dýchat a jak ideálně změnit vědomě svoji mysl i pohyb k potřebné harmonii a získání ženské energie.
Cílem je, abys dokázala pochopit, jak pánevní dno funguje, kde je zdroj naší energie a síly, jak správně cvičit a hýčkat se. Cílem je umět správně pochopit principy mezi cvičením, péči o sebe samotnou a umět najít cit pro práci se svou nejcennější ženskou energií.

Fyzioterapii doplníme o připravené směsi z rostlinných a éterických olejů, které v sobě ponesou určité téma v pánvi.

Na každém společné setkání dostaneš k receptuře popis i složení a vyzkoušíš si každý týden novou kompozici.
V průběhu jednotlivých lekcí dostaneš takové aromaterapeutické nabrnknutí. Dostaneš kartičky, kde se seznámíš s tím, co dostávají tvé smysly od dané směsi a čeho se týká, co oslovují. Tím můžeš s vůní vědomě pracovat po celou dobu fyzioterapie.
Čeká tě přednáška o souvislostech pánevní oblasti pohledem psychosomatiky a užití aromaterapie.
Závěrečné setkání bude v atmosféře tvoření kompozic a vzájemného sdílení.

Máme připraveno:

1) 3. října: Kdo jsme a co potřebujeme + vůně do difuzéru pro pocit bezpečí a sounáležitosti

• Vzájemně se představíme a řekneme si, co je náplní kurzu (proč jste přišli, co vás zajímá, co očekáváte a zda-li máte nějaké otázky.)
• Naladíme se do základních informací o pánevním dnu, vysvětlíme si potřebnou anatomii všech struktur pánve a začneme si se sebou hrát a pracovat na sobě 🙂 na své pánvi
• První receptura v difuzéru a na kartičce do osobní sbírky

2) 10. října: aktivace svalů + směs na vitální sílu

• Naučíme se správné principy aktivace svalů pánevního dna, dechu a řekneme si proč je nutné v tomto směru nastartovat potřebné změny.
• Směs ke cvičení na vitální sílu, která je uložena v pánvi. Forma k mazání přes reflexní plošky na nohou. Éterické oleje rozpuštěné v rostlinném oleji, ředěné v bezpečném poměru.

3) 24. října: Funkční trénink + směs „duševní Láska“

• Budeme se věnovat správnému funkčnímu tréninku pánevního dna, vysvětlíme si pojem CORE a jak s ním pracovat.
• Směs „duševní Láska“. Vede k vnitřní spokojenosti a tím i k případnému otevření se lásce fyzické. Inhalace v elektrické porcelánové aromalampě, která odpařuje oleje velmi jemně, a přitom v celé jejich parádě.

4) 31. října: držení těla + směs „šíření pohody“

• Co je správné držení těla? Ovlivňuje ho i naše pánevní dno? Na tyto otázky najdeme v této lekci odpovědi a pokusíme se s nimi i reálně pracovat.
• Směs „šíření pohody“ oslovuje i dělohu, která v sobě nese toto téma. Aplikace k potírání přes reflexní plošky na nohou. Kombinace rostlinných a éterických olejů v bezpečném ředění.

5) 7. listopadu: přednáška o aromaterapii

• Přednáška-Co je aromaterapie, jak funguje a jak ji užívat pro své zdraví a psychický prospěch. Seznámení se s významnými éterickými a rostlinnými oleji pro pánevní oblast.
• Na místě budou éterické oleje k nahlédnutí do jejich vůně.
• Součástí přednášky jsou skripta.

6) 14. listopadu: Opáčko + směs „vnitřní klid a smíření“

• Dnes budeme vše opakovat a fixovat 🙂 Jsme v půlce a začneme více pracovat ve vědomé korekci a všeho potřebného, co jsme se doposud naučili.
• Směs „vnitřní klid a smíření“ vedoucí k podpoře močového ústrojí. Kombinace éterických a rostlinných olejů, aplikovaných přes reflexologii.

7) 21. listopadu: Každodenní situace + směs „radost“

• Dnes si něco řekneme o všech běžných činnostech a souvislosti pánevního dna s touto aktivitou, budem mluvit o nejobyčejnějších věcech, které nás dostihují v každém dni.
• Směs „radost“ pro podporu ledvin. Éterické oleje v elementu vody formou inhalace z difuzéru, který pouští mlhu.

8) 28. listopadu: Souvislosti a patologie + směs „rovnováha a intuice“

• Dnešní náplní bude problematika a možná patologie pánevního dna, budeme probírat a řešit v rámci pohybové terapie souvislosti, které možná máme, ale nechceme si je často připustit.
• Směs „rovnováha a intuice“ pro podporu vnímání vlastních potřeb a respektování svého cyklu. Vede k harmonizaci menstruace. Aplikace kapátkem na čelo, do dlaní a na podbřišek. Kombinace rostlinných a éterických olejů v bezpečném a účinném ředění.

9) 5. prosince: Kompletní metodika + směs „požehnání“

• Poslední kompletní opakování všeho, co jsme se doposud naučili, shrneme si cílenou kompletní metodiku, kterou jsme schopni zvládnout kdykoliv a hlavně doma 🙂
• Směs „požehnání“ vede naši mysl, emoce a tím i fyzické tělo do jednání, které má za následek příznivé řešení situací. Aplikace inhalací.

10) 12. prosince: vliv psychiky na zdraví pánve + vlastní umíchání směsi dle uvedených receptíků

• Shrneme si, co tě oslovilo – řekněte nám, co se vám líbili či naopak zda li něco zodpovězeno nebylo?
• Zodpovíme dotazy – zkusíme si zodpovědět všechno to, na co známe odpovědi 
• Vytvoříš si kompozici, která tě oslovila

Cena celého kurzu činí 2400 kč
V ceně je zahrnuto:

*cvičební pomůcky (sensoball)
*odborná fyzioterapie
*kompletní metodika využívaná v dnešní fyzioterapii pro pánevní dno s využitím moderních metod
*informace o bezpečné aromaterapii a skripta
*kartičky s recepturami
*1 vytvořená směs pro vlastní užití (více směsí je možno za příplatek, částka dle varianty, řekneme si na místě)
*přístup k literatuře o aromaterapii
* Drobné občerstvení
* Prostory
* A mnoho dalšího…

 

Kapacita je omezena na 10 žen, proto neváhejte a přihlašujte se pomocí emailu r.kosikova@seznam.cz do 18.9.2019

Začínáme 3.10.2019, závěrečné setkání 12.12.2019
Vždy ve čtvrtek v 16,30 – 17,30

Vaše místo bude rezervováno po zaplacení zálohy ve výši 1200 kč na účet 5974190001/5500
(Do poznámky pro příjemce prosím uveďte fyzioterapie pánevního dna + vaše celé jméno)

Kurzem vás budou provázet:

Bc. Romana Kosíková – registrovaný fyzioterapeut s 25letou praxí
– odborná aromaterapeutka se zaměřením na močopohlavní soustavu a vztahy, redaktorka pro časopis Kouzlo vůní

Kurz probíhá na adrese Mezníkova 8, Brno-Žabovřesky, salon Allori


 

MÁTE ZÁJEM POŘÁDAT SEMINÁŘ A POTŘEBUJETE PROSTOR?

NAPIŠTE NÁM NA darina@allori.cz