Staň se Dobrým Andělem

Kdybyste měli příležitost efektivně pomoci rodinám s vážně nemocnými dětmi, které se dostaly do finanční tísně, šli byste do toho?

❤️ Protože dlouhodobě podporujeme nadaci, která je transparentní, přinášíme vám možnost, jak se zapojit a přispět tak podle svých možností dobré věci. Jarmark v Allori – STAŇ SE DOBRÝM ANDĚLEM

🧡 Připravili jsme pro vás jarmark, na kterém můžete nakoupit rukodělné výrobky a fair trade produkty, kdy výtěžek z prodeje poputuje nadaci DOBRÝ ANDĚL.Proč právě DOBRÝ ANDĚL?

💛 Protože rozdělují do posledního haléře® Všechny finanční příspěvky, které do Systému od Dobrých andělů přijdou v daném měsíci, jsou vždy první pracovní den následujícího měsíce odeslány potřebným rodinám. Veškeré provozní náklady nadace jsou hrazeny ze soukromých financí jejích zakladatelů a dalších filantropů.

💚 Protože víte, komu pomáháte Každý dárce – Dobrý anděl – získá při registraci automaticky přístup na svůj Andělský účet, kde si může kdykoliv najít, komu jeho konkrétní příspěvek pomohl, a přečíst si životní příběh rodin, kterým pomáhá.

💙 Protože můžete pomáhát pravidelně Léčba závažných onemocnění je dlouhodobá. Rodiny příjemců tak potřebují pravidelnou pomoc Dobrých andělů, která jim pomáhá pokrýt jak výdaje s léčbou spojené, tak pokles příjmů.

💜 Dobrými anděli jsou například i moderátorka Lucie Borhyová, herečka Dana Morávková, spisovatelka a novinářka Barbara Nesvadbová a v neposlední řadě i režisér Jan Hřebejk.

🤎 Představte si, že díky této příležitosti společně podpoříme rodiny v tíživé situaci a zároveň i regionální maloobchodníky, kteří vyrábí rukodělné produkty.

Jak to probíhá?

o Přijdete 18.9.2020 v čase 15:00-20:00 do salonu Allori v Brně

o Vyberete si, co lahodí vašemu oku

o Podebatujeme

o Dobrém Andělovi a zodpovíme vše, co budeme vědět

o Zaplatíte za vybrané zboží a pokud nám necháte na sebe kontakt, dáme vám vědět, kam peníze doputovaly

o Můžete si udělat vlastní registraci a stát se tak Dobrým Andělem🤍

Vše je dobrovolné, jen na vaší dobré vůli a rozhodnutí.

Přijdete? Nepřijdete? Rádi vás uvidíme.

Pokud se nezúčastníte, nevadí. My už Dobrými Anděli jsme a podílíme se na naplňování Andělských hodnot:

❤️ „RADOST-Máme radost z toho, že umožňujeme lidem, aby si navzájem efektivně pomáhali. Dobří andělé zažívají radost z dávání.

🧡 SPOLUPRÁCE-Spolupracujeme s lékaři, sestrami a sociálními pracovníky, firmami a dalšími organizacemi, které sdílí naše hodnoty.

💛 RESPEKT-Respektujeme slabší, nemocné a potřebné. Respektujeme kolegy v ziskovém i neziskovém sektoru. Respektujeme Dobré anděly a partnery bez ohledu na výši jejich příspěvku nebo pomoci.

💚 ODVAHA-Máme odvahu pouštět se do těžkých věcí. Snažíme se být odvážní v komunikaci – argumentovat, odvážněji obhajovat naše hodnoty a to, že jsme jiní.“

💙 Ručíme za to, že veškerý výtěžek předáme nadaci DOBRÝ ANDĚL DO 25.9.2020

💜 Za ambulanci Fyzioterapie Kinesis, Romana Kosíkova
💜 Za salon Allori, Darina Hájková Ellingerová

Chodidlo známé i neznámé – uzavřený kurz s fyzioterapií

Chodidlo je neoddělitelnou součástí lidského těla. Jeho kontakt se zemí významně ovlivňuje držení našeho těla a zatížení kloubů. Je často opomíjené a proto se spolu pojďme naučit o něj správně pečovat.

V našem kurzu se dozvíte cenné informace o chodidlech, naučíte se správnou relaxační techniku v péči o chodidla s využitím certifikovaných fyzioterapeutických pomůcek, zároveň si osvojíte správné aktivační cvičení.

1 lekce vám nabídne přednášku o aromaterapii pro chodidla a získáte receptury:
– na unavená chodila
– na potivou pokožku
– pro suchou a prasající pokožku
– na mykózy
– na bradavice
– na udržitelnost zdravých nehtů.

Nabízíme vám 2 měsíční kurz pro 8 účastníků.

Termíny: brzy uvedeme

Kdy: ve čtvrtek v čase od 16.30–17.30 hod.

Kde: SALON ALLORI, Mezníkova 8, Brno-Žabovřesky

Kurzovné: 2 100 Kč

Místo v kurzu je závazné pouze po uhrazení zálohy ve výši 1 100 Kč na č. ú. 55974190001/5500, do poznámky uveďte jméno a název kurzu, nejpozději do 22. 12. 2019. Více info na r.kosikova@seznam.cz.

Lektorka:
Bc. Romana Kosíková – odborná fyzioterapie
Darina H. Ellingerová – odborná aromaterapie

Těšíme se na vás.

________________________________

FYZIOTERAPIE PÁNEVNÍHO DNA S AROMATERAPIÍ

• fyziologie, harmonie a správná aktivita v oblasti tzv. malé pánve
• správná funkce svalů pánevního dna
• zdravé držení těla
• řešení inkontinence, urogynekologických potíží
• vnímání důležitosti vlastní pánve
• podpora pro otěhotnění

♥ Jsi v období, kdy vnímáš, že si tvé tělo zaslouží správnou péči v oblasti sexuality, posílení pánevních svalů, relaxace nebo toužíš po děťátku?
♥ Chceš si rozšířit obzory v pochopení, co vše pánevní dno ovlivňuje a jakou má funkci?
♥ Trpíš únikem moči nebo řešíš stav po porodu, po operaci nebo vnímáš jen svůj vlastní dyskomfort?
♥ Chtěla bys proniknout do tajů aromaterapie?

V těchto 10 lekcích se budeme věnovat všemu potřebnému, co s touto oblastí souvisí.

Řekneme si základní informace o fyziologii pánevního dna, jak funguje, proč naopak nefunguje anebo sporadicky. Vysvětlíme si základní principy anatomie, které musíme pro pochopení fyziologie pánve znát. Naučíme se poznávat svoji pánev, naučíme se, jak správně aktivovat svaly pánevního dna, jak dýchat a jak ideálně změnit vědomě svoji mysl i pohyb k potřebné harmonii a získání ženské energie.
Cílem je, abys dokázala pochopit, jak pánevní dno funguje, kde je zdroj naší energie a síly, jak správně cvičit a hýčkat se. Cílem je umět správně pochopit principy mezi cvičením, péči o sebe samotnou a umět najít cit pro práci se svou nejcennější ženskou energií.

Fyzioterapii doplníme o připravené směsi z rostlinných a éterických olejů, které v sobě ponesou určité téma v pánvi.

Na každém společné setkání dostaneš k receptuře popis i složení a vyzkoušíš si každý týden novou kompozici.
V průběhu jednotlivých lekcí dostaneš takové aromaterapeutické nabrnknutí. Dostaneš kartičky, kde se seznámíš s tím, co dostávají tvé smysly od dané směsi a čeho se týká, co oslovují. Tím můžeš s vůní vědomě pracovat po celou dobu fyzioterapie.
Čeká tě přednáška o souvislostech pánevní oblasti pohledem psychosomatiky a užití aromaterapie.
Závěrečné setkání bude v atmosféře tvoření kompozic a vzájemného sdílení.

Máme připraveno:

1) Kdo jsme a co potřebujeme + vůně do difuzéru pro pocit bezpečí a sounáležitosti

• Vzájemně se představíme a řekneme si, co je náplní kurzu (proč jste přišli, co vás zajímá, co očekáváte a zda-li máte nějaké otázky.)
• Naladíme se do základních informací o pánevním dnu, vysvětlíme si potřebnou anatomii všech struktur pánve a začneme si se sebou hrát a pracovat na sobě 🙂 na své pánvi
• První receptura v difuzéru a na kartičce do osobní sbírky

2) aktivace svalů + směs na vitální sílu

• Naučíme se správné principy aktivace svalů pánevního dna, dechu a řekneme si proč je nutné v tomto směru nastartovat potřebné změny.
• Směs ke cvičení na vitální sílu, která je uložena v pánvi. Forma k mazání přes reflexní plošky na nohou. Éterické oleje rozpuštěné v rostlinném oleji, ředěné v bezpečném poměru.

3) Funkční trénink + směs „duševní Láska“

• Budeme se věnovat správnému funkčnímu tréninku pánevního dna, vysvětlíme si pojem CORE a jak s ním pracovat.
• Směs „duševní Láska“. Vede k vnitřní spokojenosti a tím i k případnému otevření se lásce fyzické. Inhalace v elektrické porcelánové aromalampě, která odpařuje oleje velmi jemně, a přitom v celé jejich parádě.

4) držení těla + směs „šíření pohody“

• Co je správné držení těla? Ovlivňuje ho i naše pánevní dno? Na tyto otázky najdeme v této lekci odpovědi a pokusíme se s nimi i reálně pracovat.
• Směs „šíření pohody“ oslovuje i dělohu, která v sobě nese toto téma. Aplikace k potírání přes reflexní plošky na nohou. Kombinace rostlinných a éterických olejů v bezpečném ředění.

5) přednáška o aromaterapii

• Přednáška-Co je aromaterapie, jak funguje a jak ji užívat pro své zdraví a psychický prospěch. Seznámení se s významnými éterickými a rostlinnými oleji pro pánevní oblast, receptury zaměřené na akutní i chronické záněty močového měchýře a močových cest.
• Na místě budou éterické oleje k nahlédnutí do jejich vůně.
• Součástí přednášky jsou skripta.

6) Opáčko + směs „vnitřní klid a smíření“

• Dnes budeme vše opakovat a fixovat 🙂 Jsme v půlce a začneme více pracovat ve vědomé korekci a všeho potřebného, co jsme se doposud naučili.
• Směs „vnitřní klid a smíření“ vedoucí k podpoře močového ústrojí. Kombinace éterických a rostlinných olejů, aplikovaných přes reflexologii.

7) Každodenní situace + směs „radost“

• Dnes si něco řekneme o všech běžných činnostech a souvislosti pánevního dna s touto aktivitou, budem mluvit o nejobyčejnějších věcech, které nás dostihují v každém dni.
• Směs „radost“ pro podporu ledvin. Éterické oleje v elementu vody formou inhalace z difuzéru, který pouští mlhu.

8) Souvislosti a patologie + směs „rovnováha a intuice“

• Dnešní náplní bude problematika a možná patologie pánevního dna, budeme probírat a řešit v rámci pohybové terapie souvislosti, které možná máme, ale nechceme si je často připustit.
• Směs „rovnováha a intuice“ pro podporu vnímání vlastních potřeb a respektování svého cyklu. Vede k harmonizaci menstruace. Aplikace kapátkem na čelo, do dlaní a na podbřišek. Kombinace rostlinných a éterických olejů v bezpečném a účinném ředění.

9) Kompletní metodika + směs „požehnání“

• Poslední kompletní opakování všeho, co jsme se doposud naučili, shrneme si cílenou kompletní metodiku, kterou jsme schopni zvládnout kdykoliv a hlavně doma 🙂
• Směs „požehnání“ vede naši mysl, emoce a tím i fyzické tělo do jednání, které má za následek příznivé řešení situací. Aplikace inhalací.

10) vliv psychiky na zdraví pánve + vlastní umíchání směsi dle uvedených receptíků

• Shrneme si, co tě oslovilo – řekněte nám, co se vám líbili či naopak zda li něco zodpovězeno nebylo?
• Zodpovíme dotazy – zkusíme si zodpovědět všechno to, na co známe odpovědi 
• Vytvoříš si kompozici, která tě oslovila

Cena celého kurzu činí 2400 kč
V ceně je zahrnuto:

*cvičební pomůcky (sensoball)
*odborná fyzioterapie
*kompletní metodika využívaná v dnešní fyzioterapii pro pánevní dno s využitím moderních metod
*informace o bezpečné aromaterapii a skripta
*kartičky s recepturami
*1 vytvořená směs pro vlastní užití (více směsí je možno za příplatek, částka dle varianty, řekneme si na místě)
*přístup k literatuře o aromaterapii
* Drobné občerstvení
* Prostory
* A mnoho dalšího…

Kapacita je omezena na 9 žen, proto neváhejte a přihlašujte se pomocí emailu r.kosikova@seznam.cz do 24.2.2020

Vždy ve čtvrtek v 16,30-18,00

Vaše místo bude rezervováno po zaplacení zálohy ve výši 1200 kč na účet 5974190001/5500
(Do poznámky pro příjemce prosím uveďte fyzioterapie pánevního dna + vaše celé jméno)

Kurzem vás budou provázet:

Bc. Romana Kosíková – registrovaný fyzioterapeut s 25letou praxí
Darina Hájková Ellingerová – odborná aromaterapeutka se zaměřením na močopohlavní soustavu a vztahy, redaktorka pro časopis Kouzlo vůníKurz probíhá na adrese Mezníkova 8, Brno-Žabovřesky, salon Allori


YIN workshop element Kovu (3 hod)

PROPOJENÍ PSYCHOSOMATIKY, AROMATERAPIE A JÓGY

Co v sobě nese element Kovu?

Kov představuje houstnutí hmoty, ale také výměnu energie. V ročním cyklu představuje podzim, kdy se míza stromů stahuje dovnitř a klesá ke kořenům, listí opadává a pod zemí se rozkládá a přeměňuje. Podzim je dobou sbírání, ukládání i uzavírání. Yinové energii přibývá. Je to období, kdy jsou jasně zřetelné hranice. Element kovu je o hranicích, pouštění a přijímání, vyšších principech, měřítkách, čistotě, smyslech, intuici a oddanosti. Kov je také o komunikaci se sebou a okolím, souvisí s 5.čakrou (višudhí). Emocí elementu je smutek. Velký vliv na element má sucho a ovlivňuje přímo pokožku a ochlupení. Smyslovým orgánem je nos, tedy čich.

Co nás čeká?

Tříhodinové setkání rozdělené do dvou částí.

První, aromaterapeutická přednáška s výrobou směsi pro vás. Obnáší psychologický náhled na orgány v těle v elementu Kovu – Plíce, Tlusté střevo a popis éterických olejů v tomto elementu.

Na jaká témata se například zaměříme?

­

­

  • Psychologický náhled na poselství plic a tlustého střeva
  • Zánět tlustého střeva
  • Dýchací potíže dětí
  • Záněty horních cest dýchacích
  • Záchvaty kašle
  • Bronchitida, dušnost
  • Škytavka

­

Ve druhé yogové čísti stimulací energetických drah ve vybraných ásanách spustíme samoléčebné procesy, vědomou prací s dechem dojdeme k hlubokému uvolnění a utišení mysli. Pasivita a odevzdání se pozicích kultivuje naši pozornost. Objevíme vnitřní prostor a naučíme se jej přijmout. Na tělesné rovině oslovíme klouby, kosti a pojivové tkáně, fascie.

Zaměříme se na praxi horní částu trupu, paží od ramen po zápěstí. Ukážeme si několik modifikací ásan od nejjednodušších až po ty pokročilé.

Provede vás:

Darina Hájková Ellingerová, odborná aromaterapeutka
Jana Dvorská, lektorka yogy a aromaterapie

V ceně jsou skripta, materiál k aroma tvorbě, cvičení.­ Pomůcky, včetně jógamatky a deky jsou k zapůjčení.

Termín 04.09.2020 17:00 – 20:00

Cena 600,-Kč

Rezervace https://www.aromayoga.cz/event.php?id=VJO624918


Gravid jóga pro nastávající maminky (kurz 13 x 60min)

Klidná nenáročná jóga je určená především pro těhotné ženy v období od početí do porodu. Gravid jóga pomáhá zastavit se, uvolnit se a porozumět sama sobě i miminku, které brzy přijde na svět. Na lekci dochází k propojení a uvědomění. Naučíte se pracovat s dechem, který je nejen při porodu tolik důležitý. Jóga dodává maminkám sílu i odpočinek zároveň. Pomáhá udržovat ženám kondici i v tomto období, potlačuje rozvoj celulitidy, křečových žil, hemeroidů, problémů s močovým ústrojím a odstraňuje bolesti zad. Svůj vliv má i na psychiku, kdy dodává ženám sebevědomí, vnitřní sílu a projasňuje mysl.

Lekce jsou nenáročné, klidné a vhodné pro všechny ženy, ať už s bříškem nebo bez něj. Přínosná i pro ty, které trápí nadváha, problémy s páteří či omezenou hybností.

Vše co potřebujete najdete uvnitř sebe! Všechny pomůcky jsou pro vás v místě k zapůjčení.­

Rady a tipy, jak si vytvořit příjemnou atmosféru na cvičení i doma, čím si bezpečně pomoci, když vás něco trápí,­můžeme společně diskutovat na lekcích či najdete ve skupině na FB­Aroma Yoga Daily.

Za neúčast na jednotlivých lekcích v kurzu se peníze nevrací, lze však absolvovat náhrady­(max.2 za kurz) na jiných vypsaných lekcích, zde jsou těhotné ženy vždy zohledněny. Aktuální termíny jednotlivých lekcí v kurzu­najdete v kalendáři­­.­

I.kurz probíhá každé pondělí­ (v případě nenaplnění min.počtu účastníků se termín posune)­od 7.9. do 30.11.2020 vždy v čase 18:30-19:30h.

Rezervace https://www.aromayoga.cz/event.php?id=DNU677589


Lunární cyklus v souladu – jak využít každého dne k úspěchu a naplnění?

Chcete-li se v životě posunout vpřed – ŽIJTE S CYKLEM a v souladu se sebou sami!­

1.část cyklu – Dynamická fáze

Ptáte se, kdy je ten nejlepší čas na dotažení restů, realizaci toho, co se vám doposud nepodařilo, kdy je vhodné říci si o lepší hodnocení v práci či projevit zájem o změnu?

Dosahování cílů, úspěchů a výsledků je v dynamické fázi zcela zásadní. Jak ji u sebe poznáme a můžeme ji podpořit? Je možné ji vnímat, ikdyž menstruace v našem životě není?

Ano, všechny živé bytosti jsou měsíčním cyklem ovlivněny a mohou jej využít ve svůj prospěch, pokud se naučí číst ve svých pocitech a dokáží s cyklicky se opakujících situací těžit pro vlastní prospěch.

­Co nás čeká?

­Tříhodinové setkání rozdělené do tří částí.

První – seznámíme se s první dynamickou fází, která je začátkem cyklu – ideálním čase pro životnní koučink a posunutí se v životě!

Druhá – aromaterapeutická, dozvíte se jakými vůněmi si dodat odvahu pokud chybí, které byliny podporují dynamiku, jsou jangového charakteru a pomáhají k úspěchu a hojnosti. Vyrobíte si vlastní směs.

Třetí – jóga, osvojíte si pozice a také styl jógy v této době prospěšný pro naše tělo, duši i mysl.

Co si odnesete:

­ ­ ­ ­ ­ – Možnost naplánovat si život jaký chcete mít

­ ­ ­ ­ ­ – Strategii pro fyzično, emoce, pracovní vyladění i dosažení ostatních cílů

­ ­ ­ ­ ­ – Nové poznatky o síle bylin a vůní

­ ­ ­ ­ ­ – Tipy na domácí praxi ­

Nejen teorie, ale hlavně praxe, která je důležitá pro osvojení si každého návyku.

Provede vás:
Jana Dvorská, lektorka yogy a aromaterapie

V ceně jsou skripta, občerstvení, materiál k aroma tvorbě, cvičení a zapůjčení pomůcek.­

Rezervace: https://www.aromayoga.cz/event.php?id=TJG123133