POSLÁNÍ ALLORI

Po roce od otevření salonu, jsem si zrekapitulovala, jak se daří plnit záměr Allori, proč to všechno vlastně vzniklo, jaký je záměr a co chci, aby se na této půdě dělo a předávalo. Pojďte se začíst, s jakým záměrem toto místo vzniklo a co pro mě znamená. Od toho se odvíjí všechno ostatní.

Kdo jsem?

haha… Kdo jsem?  Já vím, na tuto otázku si umět odpovědět, tak jsem osvícený mistr. Vezmu to tedy víc při zemi.

Jsem zakladatelkou a tvůrkyní Allori. Učím se vést samu sebe, troufám si říct, že jsem našla svoji cestu a daří se mi po ní jít. Někdy lépe, někdy zakopávám a někdy koukám jiným směrem. Daří se mi to zavčas rozpoznat a zase se vrátit.

Uvědomuji si, že potřebuji znát svůj potenciál ve svém vlastním nitru. Chci totiž dát smysl svému životu a tím vnímám – mimo jiné – všeobecný společenský přínos.

Snažím se naslouchat lidem, podpořit je v uvolnění jejich tvůrčí síly, umožnit jim se realizovat a podpořit jejich rozvoj. Jde mi o samostatnost. To sebou nese důvěru a zodpovědnost. Pro mě i pro druhé.

Zrození Allori-třetí dítě a ve znamení vítězství

Proč třetí dítě? Prostor se zrodil paralelně s mým synem (druhorozený) a k salonu jako k dítěti přistupuji. S láskou jsem ho tvořila s mým mužem, dali jsme do něj to nejlepší z nás a vedu ho k samostatnosti a ke kvalitám pro něj i pro druhé lidi.

Jedna moudrá a mnou obdivovaná žena pojmenovala, co je za mým přístupem ukryto. To slovo je NEDOPUSTÍM. Přesně tak. Nedopustím, aby nás otravovali paraziti. Nedopustím, aby nám někdo ubližoval. Nedopustím, aby vir nebo bakterie měli dlouhého trvání.

Mám ještě jedno slovo. PODPOŘÍM. Podpořím každého, kdo chce v Allori předávat klientům své kvality. Podpořím všechny, aby měli příjemné podmínky pro svou činnost. Podpořím spolupráce a lidi, kteří mě osloví. Podpořím prostory k jejich růstu.

Jsem vlastně v roli matky, a tak i zatočím se situacemi, které neprospívají. S laskavostí a pevností.

Allori je italské slovo a v překladu znamená VAVŘÍN

Allori není souhra písmen, která v sobě skrývají iniciály nebo symboliku písmen z nějakého skrytého důvodu.

Když jsem tvořila web s pomocí Steiner Media, věděla jsem, že chci mít v názvu domény bylinu nebo aromaterapeutickou rostlinu.

Miluji symboliku, a tak jsem si vytipovala dva favority. Borovici a vavřín. Pak jsem se dívala, jak tyto slova zní v různých jazycích. Jedno odpoledne ve mě dozrálo rozhodnutí vavřínu, a tak jsem si už jen hrála se slovy.

Když jsem šla na schůzku ohledně webu, říkám Martinovi, který se mnou vše konzultoval, co jsem vybrala. Ale že ještě nevím, kterou variantu.

Jakmile jsem vyslovila Allori, oba jsme se tak nějak zastavili a Martin se hned podíval, jestli je tato doména volná. Byla. A tak jsme ji hned zadali. A bylo.

Inspiruji se citátem: „Všechny lidské bytosti jsou v podstatě umělci, kteří jsou schopni dosahovat zcela mimořádných úrovní kreativity, pokud jsou podporováni v tom, aby mysleli originálně.“

Význam vavřínu je vítězství, teplo, budí vlastní fantazii a potenciál

Patří k elementu ohně, který je o lásce a radosti.

A tato síla umožňuje, aby se naplnily naše sny a cíle. Oheň je bujný, vyzařující a vstřícný. Díky němu poznáme, co nás doopravdy naplní a uspokojí.

Archetyp pro tento element je KOUZELNÍK inspirující a charismatický. Pozemské věci chce nechat prostoupit něčím nadpozemským. Překonává zázračnou mocí odloučenost a stmeluje různé prvky v jeden celek. Tady vnímám obrovský dar pro všechny, kteří v Allori pracují a tvoříme tak holistický organismus.

Roste na sluníčku, je nositelem tepla a sucha, tudíž vládne jangovou silou.

Umožňuje nadhled a harmonizuje. Pozvedá mysl, posiluje koncentraci a paměť. Přes Slunce a nadhled podporuje při nedostatku sebedůvěry.

Posiluje účelnost, rozhodnost a racionalitu a podporuje při trémě a ostychu v mluvení před druhými lidmi. Pomáhá nalézt vlastní Já a tím pomáhá při pochybnostech o sobě. Posiluje Inspiraci, tvořivost, odvahu a intuici.

Jak se vám to líbí? Toto všechno na vás dýchá, když vstoupíte, když se rozhodnete pobýt a necháte působit tuto energii na vaše tělo, mysl i emoce.

O co mi jde?

Jde mi o kvality, přínos a službu lidem.

A jde mi o zdravé fungování organismu. Proto dbám na mezilidské vztahy uvnitř, abychom spolupracovali, doplňovali se a tvořili celek. Mým velkým záměrem je, aby se všichni, kteří vstoupí do salonu, cítili hezky. Aby klienti chodili pro kvality a my jim je dokázali předat.

Služby, které u nás najdete souvisí se zdravím pro tělo, duši i emoce.

První službou je manikúra a pedikúra. Tou se zabývám od roku 2005 a nabízím ji společně s kolegyní Jitkou.

Druhou službou jsou masáže. Jako svého koníčka je má můj muž André Miloš Hájek. Společně jsme studovali Institut aromaterapie v Praze, a tak jsme navázali aromaterapií.

Aromaterapie oslovuje tělo, psychiku i emoce. Já jsem zaměřená na vztahy a močopohlavní soustavu, André více na svaly a úlevu od fyzických bolestí.

Fyzioterapeutické kurzy a zdravotní cvičení s Romčou. Odborná fyzioterapeutka Bc. Romana Kosíková mě napřed přizvala do svých kurzů pánevního dna a okolnosti nás svedly dohromady tak, že kurzy a zdravotní cvičení probíhají v Allori.

Semináře, kurzy a akce s externími spoluhráči probíhají v Hejčkárně. S někým se opakovaně setkáváme, s někým je to jednorázové obohacení.

         Všem nám přeji, ať se vzájemně inspirujeme, respektujeme a tvoříme krásu

do každodenních maličkostí…

S láskou Darka