3.9. otevíráme novou provozovnu

3.9. otevíráme novou provozovnu

NEČEKANÉ PLNĚNÍ VELKÉHO SNU

Od počátku nápadu poskytovat lidem služby, se mi líbila vize vlastního salonu

Jak už to tak bývá, je potřeba dospět do určitého okamžiku, zralosti a podmínek, aby to bylo „TO ONO“.

Od roku 2005, kdy jsem se pustila s vervou a plným nasazením do činnosti manikúry a pedikúry, jsem si prošla různými podmínkami, nápady, úspěchy i neúspěchy, povedenými situacemi i zmary. Všechno mě neskutečně posouvalo dál. Někdy jsem si říkala, že nezvládnu udělat některé kroky a došlo mi, že trénink a příprava jsou pro mě tou pravou cestou. Postupem času jsem zjistila, že každá myšlenka i čin nesou svou zásluhu. A tam, kde jsem konala a myslela špatně, jsem dostala za nějaký čas novou příležitost konat a myslet jinak a lépe.

Za 13 let jsem prošla třemi salony

Impulzem jít dál, mi vždy byly podmínky, které už mi z nějakého důvodu nevyhovovaly. Řekla bych, že je to pouze znamením, jít dál svou cestou a poděkovat za možnosti, které mi daná místa poskytla. Děkuji i za všechny účastníky, kteří mi pomohli projít ohněm, svlažit vodou, nebo prostě jen tak se mnou pobyli a já s nimi.

Poslední situace vznikla velmi rychle a nečekaně a „na stříbrném podnose mi byly naservírovány“ prostory, kde otvírám svůj vlastní salon. Silný pocit změny, otevřené oči a srdce mě zavedli jen 200 metrů od stávajícího působiště.

Na konci těhotenství a během šestinedělí se daří šlechtit a chystat vše potřebné. Velmi mi pomáhá můj manžel i podpora majitelů domu. Přátelé se sami nabízejí s pomocí a podporou a už jen ten pocit mi dává sílu a ujištění, že jdu správným směrem.

Díky dětem jsem se naučila nehrotit situace a konat nekonáním

To považuji někdy za velmi podstatné a důležité. Ne vždy to jde a je na místě, ale jsou chvíle, kdy je třeba vyčkat a nechat dozrát co je třeba. Řekla jsem si, že si první dva týdny po porodu dopřeji v naprostém klidu a vypustím veškeré „povinnosti“. Kolegyňka mě zastupuje, manžel udělá co uzná za vhodné, když se něco zpozdí, tak se to zpozdí. Co jsem mohla vyřídit, vybrat a předat jsem udělala. Soužití s děťátkem a pozornost pro teď už prvorozenou má přednost před vším ostatním.

Během let jsem si nastřádala hodně nápadů, které teď postupně realizuji

Vize, které ke mě přicházejí si buď zapisuji anebo jen tak uchovávám v paměti. Anebo o nich tak opakovaně mluvím, že jsou vlastně pořád přítomny.

O co mi vlastně jde?

O otevřenost a důvěru mezi mnou, personálem a klienty. Snila jsem o provozovně s otevřenou výlohou. Jde mi o vzájemnou důvěru a nabídku služeb, které poskytují holistickou péči a vše se sebou souzní. Jde mi o externí spolupráci s dalšími lidmi, kteří rádi zhodnotí nabízený prostor. Jde mi o vzdušnost a zároveň stabilitu. Jde mi o krásno a předávání možností druhým. Jde mi o vlastní prosperitu, ze které můžu tvořit další hodnoty. Jde mi o seberealizaci, která mě tolik baví. Jde mi o svobodu v myšlení i konání s respektem k druhým.

A hlavně mi jde o vytvoření hodnot pro klienty a vlastně všechny zúčastněné.

JAKÉ VIZE TEDY DOSTALY ŠANCI NA REALIZACI?

Mám výlohu.

Mám otevřený prostor pro manikúru a pedikúru.

Mám kancelář, která skýtá možnost poradenstvtví nebo jen tak popovídání u kafíčka.

Mám dvě místnosti, které jen tak vyzdobím a budu obměňovat podle nálady, nápadů a možností. Z jedné místnosti se dá vejít do atria.

Takže mám atrium se zelení a možností venkovního posezení.

Mám místnost na přednášky, kurzy a semináře. Tato místnost je vhodná i na rituály a relaxační cvičení.  Tato místnost je tak kreativní, že je v ní prostor na masáže a shiatsu.

Mám místnost, ze které je výhled do zeleně.

Mám neomezené možnosti seberealizace.

Mám prostor pro děti a rodinu.

Mám kolem sebe lidi, kteří mě podporují a přejí mi.

Mám klienty, kterým mám co nabídnout.

Jsem vděčná, za všechny tyto dary.

kanclik

Co říct na závěr?

Už se na vás všechny těším. A těším se na utváření týmu, který má základnu a rodí se další účastníci. Cítím se v salonu jako doma a tak vás všechny zvu. Přijďte se třeba jen nakouknout, přijďte na kafčo. Ráda vás uvítám na přednáškách a seminářích a ráda vám doporučím kolegy a kolegyňky.

A KDEŽE?

na ulici Mezníkova 8, v Brně-Žabovřeskách

Ať se vám všem krásně žije.

S láskou Darka

Napsat komentář

Your email address will not be published.