Barvy

Barvy

Barevná terminologie

Ze své praxe znám, jak si klientky vybírají barvy podle své momentální nálady. Někdy mi přijde, že si barva vybere klientku. Tolikrát jsem slyšela: „A tahle barva je nová? Nikdy jsem si jí nevšimla.“ A já vím, že přesně tuto barvu mám dlouho a že třeba i ve stojanu nezměnila místo. Některé barvy střídám, měním, některé jsou stálice. Podle ohlasu mých klientek si určuji, kterou vyměním a kterou chci mít jako stálou nabídku. A některé mám hodně ráda já. A ty si také nechávám.

Tak se na to pojďme podívat

Mají na nás barvy vliv?

Ano.

I když jsou na nehtech?

Ano.

Každá barva má svůj skrytý význam a působí na nás.

 

ČERVENÁ

Červená barva je barva ohnivé vášně, ale souvisí i s pocitem zázemí a bezpečí. Vnáší šťávu do života. Proto ji doporučuji klientkám, které potřebují povzbuzení, nebo si něco užít. Červená je barva radosti i pocitu, že někam patřím a vím kam. Znám své místo, anebo je potřebuji najít. Červená vnáší zápal do života.

barvy-1barvy-2

ORANŽOVÁ

Tato barva vnáší nápady, vytyčení cílů, vzbuzuje kreativitu a odvahu. Je to barva zábavy a vnáší radost do společnosti lidí. Po oranžové sahají klientky, které potřebují něco vyřešit nápadem a následně akcí. Já osobně ji mám ráda pro její záři spojenou se Sluncem.

barvy-4barvy-3

ZLATÁ

Zlatá značí úspěch a moudrost. Tuto barvu si dávám vždy jako symboliku, když potřebuji zbohatnout . Symbolizuje pocit zářícího štěstí a transformuje poznání v pochopení. Vnáší hodnotu, žádostivost a drahocennost.

barv-6barv-5

ŽLUTÁ

Tato barva souvisí se sebedůvěrou, sebevědomím a sebeuvědoměním. Je to také barva ohně a proto dodává pocit tepla. Je to slunečná radost a vybírají si ji klientky, které jsou momentálně fakt hodně veselé a mají potřebu být víc vidět. Žluté nehty na sebe upozorňují a tak si ji dávají skutečně ty, které chtějí skrze nehty upozornit na sebe. Žlutá barva se pojí k žaludku, a tak jde prospěšná i pro ty, kterým se žaludek stahuje v nedůvěře. Moc ráda ji kombinuji s dalšími odstíny ohně.

barv-7barvy-8

ZELENÁ

Zelená má symboliku přátelství. Je barvou přírody, klidu, rovnováhy a naděje. Ve Španělsku má význam slavnosti. Uklidňuje a uvolňuje náladu člověka. Snižuje krevní tlak a uklidňuje nervový systém. Rozšiřuje kapiláry a odstraňuje nespavost. Mám ráda i zemité barvy zelené.

barvy-11brvy-9barvy-10

RŮŽOVÁ

Barva lásky, naděje, odpuštění a důvěry. Jsem někdy překvapená, kolik růžových nehtů za týden vytvořím. Je to snad nejoblíbenější barva mezi mými klientkami. Z toho jsem nadšená. Slýchávala jsem dřív opovržlivé názory na růžovou, kdy se spojovala s hloupostí a holčičí nevyzrálostí. Ale je to i jinak! A jsem za to ráda. Prostě růžová..

barv-13barv-12

MODRÁ

Podporuje komunikaci a radost. Psychologicky působí jasně, čerstvě a nezatíženě. Pomáhá ve vyjádření vlastních pocitů. Z fyziologického hlediska uklidňuje srdeční puls a povzbuzuje k duševní práci a soustředění.

modra2modra1

FIALOVÁ

Je spojením modré a červené barvy, barvy klidu a barvy vášně, a proto působí tajemně. Podporuje intuici a myšlení. Má význam hodně duchovní a sahají po ní klientky, které se potřebují koncentrovat více do sebe a dostat se do hloubky sebe sama.

fial-1fial-2

ČERNÁ

Mám ji také a mám ji spíše na přizdobení. Ať se podívám, kam se podívám, sama o sobě nemá pozitivní význam. Její úloha je k míchání barev, k projevu duality světla. Evokuje marnost, prázdnotu, zahalení sebe sama. Je vnímána jako formální, exkluzivní, povýšená a vážná. Z pohledu duchovního, je to ztráta energie a vyčerpání.

Klientkám, které chtějí černou, raději doporučuji jinou temnou s barevným nádechem. Ale samozřejmě, kdo na ní trvá, dávám plný respekt s tím, že informaci mají 😉

cerna1cerna3cerna2

Napsat komentář

Your email address will not be published.