JAK JSEM SI POMOHLA PŘI ZAČÍNAJÍCÍM ZÁNĚTU MOČOVÝCH CEST

JAK JSEM SI POMOHLA PŘI ZAČÍNAJÍCÍM ZÁNĚTU MOČOVÝCH CEST

MALÁ REPORTÁŽ O TOM, JAK RYCHLE POMINULY NEPŘÍJEMNOSTI

12:25 Venku prší a protože mám být v práci do šesti hodin, jdu si pro oběd. Bez něj prostě nevydržím a bylo mi líno si nachystat jídlo doma. Nu což. Kolegyňka mi půjčí deštník a hurá do deště. Fakt nepříjemný. Je mi chladno a i za tu chvilku cítím nekomfort. Nevadí, za chvíli jsem zase v Luně a najím se.

12:35 Usedám k lehkému obědu, povídáme si s Gabčou a já semtam cítím lehkou svíravou neříjemnost v podbřišku. Nicméně plkáme dál, já si pochutnávám a pálivo-svíravé intervaly se opakují. „To přejde“ (hahaha Darinko, co si to tady jako namlouváš? Sama tomu nevěříš, ale lepší si cosi nakecat, než si přiznat, že do šesti to asi nebude žádná hitparáda, že?)

12:50 Jdu na záchod, to vyplavím. No tak ne, protože moči je malinko a páleníčko doprovází celou krátkou akci. V tom jsem si uvědomila, že jsem spala bez pyžama a občas si v noci odkopávám peřinu. Dobře.. na emoční rovinu se podívám později, protože za chvilku má přijít klientka na shellac a není čas se sebou zabývat. Za dvě minuty, kdy cítím zase palčivou bolest teda čas se sebou zabývat je a já se rozhoduju, že se prostě dám na první místo a s dalšími klienty si domluvím jiný termín. Už touto myšlenkou se mi ulevuje.

13:03 Posílám rychle smsky klientům, ať mají co nejrychlejší informaci. Výsledek – další malá úleva.

13:05 Klientka si vybírá odstín shellacu a já do sebe pohotově inhaluju éterický olej z jalovce. Rychle nějaký horký olej, ať má tělo informaci, že dostává jangovou sílu a v elementu Vody, když jsme v tom vodním hospodářství těla (ledviny a močové ústrojí jsou dle TČM v elementu Vody).

13:45 Shellac hotový, klientka obsloužená a já si míchám domů lahvičku s 30 ml rostlinnými oleji, do kterých vkapávám éterický olej Rozmarýn, Jalovec a Tymián (silnou dávku 5%ředění pro akutní stav). Balím věci a hurá domů, kam doběhnu tak tak, abych zase usedla na wc a ulevila si, což je blbost, protože kdo to zažil, ví, že ten palčivý doprovod je fakt síla.

14:05 A teď si dáme trochu intimity. Zahajuji akci „VŠE CO UMÍM“

-Rychlá sprška intimní oblasti a při ní si vnáším do vědomí vypětí posledních dnů a uložených emocí v močovém měchýři („Ztráta vnitřního klidu oslabuje organismus ženy a zvyšuje možnost vzniku zánětu močových cest, které kromě moči vylučují i psychická traumata a různé nepříjemnosti“). Posledních pár dnů bylo takových řešících, ale o tom zase jindy. To víte, mám pár let na rozmyšlenou zda ano nebo né… tak to by bylo.

– Nalévám si olej do dlaní a masíruju si oblast kotníků, kde je kůže tenká a proto se oleje rychle dostanou do krevního oběhu. Navlékám si huňatý ponožky, protože suché teplo je základ. I vybrané oleje mají energetickou vlastnost sucha a tepla.

-Další várka oleje do dlaní a potírám si podbřišek a bedra. Dopřeju si sexy oděv a vážu na bedra ledvinový pás z ovčí vlny, přes který si oblékám huňatý župan. Bože, já jsem krásná!

-A teď se hodlám vyzkoušet tzv. tamponovou metodu. Směs rostlinných a éterických olejů kapu na tampon a zavádím si jej. Docela prima, nic neštípe, nebolí.

14:15 Vařím si čaj a jdu si lehnout a chvíli číst, než se dostaví další potřeba jít si „odskočit“. A tak si čtu a čtu a palčivost je menší a menší a mě se to nechce věřit. Nevím, proč pořád se mi to nechce věřit, když už jsem se tolikrát přesvědčila na vlastní kůži (v jiných situacích).

15:01 Si telefonuju s kamarádkou a říkám jí, že mě bolest přešla. Krása, že?

15:50 Se rozhoduju, že napíšu tento článek a v

16:30 Se mi znovu „chce“. Jenže to už jsou ty dva čaje a dalo by se říct normální množství moči. No to je paráda! Vlastně můj první zánět močových cest, který se nerozjel, ale zmírnil. Maličko někde uvnitř cítím něco co hřeje, ale nepálí. Děkuji děkuji děkuji

 

A NYNÍ PÁR DOPORUČENÍ PRO AKUTNÍ STAVY:

Co nejdříve aplikovat silnou 5% dávku směsi vhodné kombinace olejů. K tomu je teda dobré oslovit vzdělaného aromaterapeuta nebo mít kvalitní zdroje.

Udělat vše co umím – Pomodlit se, zameditovat, dopřát si krátkou masáž, aplikovat správně vhodné oleje, homeopatika, tinktury, udělat si zábal, dopřát si vhodné podmínky a klid. Upravit si jídelníček a pitný režim. A odpočívat a odpočívat a ZAJISTIT SI ČAS NA ÚPLNÉ DOODPOČINUTÍ. A když vám k tomu někdo dá péči a laskavý dotyk, věřte, že vaše tělo se zatetelí blahem a duše bude v peří.

Darina Ellingerová

 

 

 

Napsat komentář

Your email address will not be published.