Mlezivo v aromaterapeutické kosmetice? Za mě tedy palec dolů.

Zdravím Tě, milý čtenáři a vítám tě u krátkého článku.

Zúčastnila jsem se veletrhu, kde jsem navštívila přednášku jedné nejmenované aromaterapeutické firmy. U produktu na obličej byla jako jedna z účinných látek udaná složka s názvem colostrum (též mlezivo). Mlezivo je takzvané prvotní mléko u savců, které se tvoří v mléčné žláze těsně před porodem a je velmi výživné.

Při této informaci se mi rozběhla fantazie a vybavila jsem si kravín ze svých středoškolských let. Říkala jsem si, jak je z březích krav mlezivo získáváno? Takže ano, padl dotaz a odpovědí bylo, že je získáváno injekčně od krav ještě před narozením telete. Tohle se mi příčí. Ano, jde o přírodní produkt, ale z mého pohledu v aromaterapeutické kosmetice nemá co dělat. Určitě „udělá“ super efekt na pokožce, nicméně znám lepší a etičtější možnosti pro výživu kožních buněk. Když už sáhneme po živočišných složkách, vidím jako správnou možnost lanolin z ovčí vlny či propolis ze stavební činnosti včel. Samozřejmě každá firma má svůj cíl, své hodnoty a přístup.

Já jsem se tedy opět přesvědčila, jak souzním s hodnotami české aromaterapeutické firmy Nobilis Tilia, která vytváří přírodní produkty s pokorou k přírodním procesům.

 

Krásné voňavé dny přeji

Darina Allori.cz

 

 

Napsat komentář

Your email address will not be published.