Čakrový speciálek 1

Čakrový speciálek 1

ČAKROVÝ SPECIÁLEK JEDNA

Milí příznivci sebe, vůní a rostlin. Dostala jsem nápad napsat něco k energetickým centrům těla a esencím, které tyto centra podporují. Tak se do toho pouštím, a věřím, že vás tyto články obohatí.

sedící

Červená stabilita a hluboké uzemnění

Tato čakra nám symbolizuje stabilitu v životě, naše kořeny a pocit bezpečí. Kultivací tohoto centra získáme pocit vlastního začlenění v sebe sama a tím i ve společnosti, v rodině či v kolektivu. Naše energetické kořeny nám pomůžou ustát nesnadné situace a vlastně nám dopřejí i snadnější průchod sporu s případnými prudiči. Můžeme se tak stát lepší oporou pro naše děti, přátele a hlavně pro sebe samé.

DSCN8740

Esence pro podporu první čakry: Vetiver – Santal – Cedr

VETIVER – POMOC PŘI SEBEDŮVĚŘE, NAPLŇUJE NÁS POKOJEM, UJIŠŤUJE SILOU MATKY ZEMĚ A JEJÍM HLUBOKÝM SMYSLEM PRO SOUNÁLEŽITOST.

Esence z vetiveru se získává z kořene a vůně je tedy i sytě kořenitá. Já jej pro sebe užívám ráda v případě, že chci jít hluboko do sebe, do uzemnění a stability, která je až hmatatelná. Protože jsem spíše myšlenkami v oblacích, pocítím stažení do sebe velmi silně. Na Jávě se jmenuje „voňavý kořen“. Z vitalistického hlediska jsou kořeny jakékoli rostliny přirozeně vyživující , posilující, uzemňující. Vetivérie patří do čeledi živící lidstvo, a proto to o jejím kořenu platí dvojnásobně – tato skutečnost se odráží ve velké bohatosti a sytosti oleje.

SANTAL –  OBNOVUJE NAŠE SPOJENÍ S PRVOTNÍM SMYSLEM BYTÍ

Tady si dovolím citovat slova, která napsal Gabriel Mojay. „ Kdykoli to přeháníme s vidinami mimořádných přínosů z našeho úsilí – zejména z neurotické potřeby jistoty – santalový olej nám pomůže znovu nastolit akceptování reality takové, jaká skutečně je. Přemáháme-li mysl jako nástroj neustálého analyzování a očekávání, santalový olej ji osovobozuje jako tvořivý zdroj, vždy v nás přítomný.“

CEDR – DÁVÁ VŮLI ZŮSTAT PEVNÍ

Cedr miluji pro jeho pomoc stát se neotřesitelnou. Když mám těžké situace, kde se dostávám za hranice únosnosti, ale potřebuji ještě vydržet; Když potřebuji neotřesitelně vyslechnout vzteklého člověka; Když se dostanu do situace, kde potřebuji vydržet a snášet, sahám po cedru a saji přes čichové centrum do centra limbického molekuly esencí a cítím, jak sílím, jak mnou jen tak něco neotřese.

avokádo

PŘEJI VÁM KRÁSNÉ DNY

DARINA

Napsat komentář

Your email address will not be published.